• 1894. március 20-án Vajda Ödön zirci főapátot I. Ferenc József király a Lipót-rend lovagkeresztjével tüntette ki.
  • 1894. június 30-án Sárváron született Entzbruder Dezső, aki rövid ideig gimnáziumunk tanulója volt. 1919. augusztus 22-én halt meg.
  • 1894 szeptemberétől rendelte el a Vallás és Közoktatási minisztérium az iparostanonc iskolákban heti 1-1 órában a hittan és erkölcstan kötelező oktatását.
  • 1894. október 28-án Vajda Ödön apát felavatta az új, 4 tantermes elemi iskolát a Széll Kálmán téren, mely jelenleg a könyvtárnak ad helyet.
  • 1894. november 5-én tartották szűk családi körben Széll Ilona és Bernrieder János esküvőjét a gasztonyi templomban. A menyasszony kérői nagybátyja Vörösmarty Béla és Ernuszt Kelemen, a vőlegényé Széchenyi Sándor és Bernrieder László voltak. A fogadás a rátóti kastélyban volt.
  • 1894. Magyar Királyi Dohánygyár néven jelentős ipari üzem építéséről döntöttek. A környéken régóta nagy hagyománya volt a dohánytermesztésnek, ezért is sikerült Széll Kálmán miniszterelnöknek, a járás országgyűlési képviselőjének elérnie, hogy Szombathely helyett Szentgotthárdon épülhessen fel a gyár. Az első évtizedekben, egészen 1935-ig szivart gyártottak. A finom, aprólékos munka a nők elhelyezkedését segítette a környéken. Hamarosan 345, majd pár év után már 900 fő, főleg női munkaerő dolgozott a gyárban.
  • 1894-ben már kerékpáros versenyeket tartottak a környéken, főleg Ausztriában. Ebben az évben lett országúti kerékpár bajnokuk Gerger Ferenc, aki Felsőrönökön született 1867. szeptember 4-én. Nagyon tehetséges, hosszú távra specializálódott versenyző volt. Szintén ő nyerte a Párizs–Bécs közötti 1400 km-es országúti versenyt 1894-ben. 1896-ban VB bronzérmes, a következő évben pedig EB aranyérmes lett, mint profi kerékpár versenyző. 1937. március 27-én hunyt el Grazban.